Zdrowa żywność dla dzieci

Zdrowa żywność dla dzieci

2 maja 2018 Wyłączono przez Piotr

Spożywanie pełnowartościowych posiłków może przynieść dzieciom same korzyści. Takie maluchy lepiej się rozwijają, kształtują dobre nawyki żywieniowe i nie mają problemów z nadwagą w przyszłości. Dzieci, które są przyzwyczajone do spożywania zdrowej żywności, chętniej będą stosowały zdrową dietę w dorosłym życiu. Najlepiej uczyć je już od małego, jak się zdrowo odżywiać. Dużo łatwiej wprowadzać dobre nawyki u maluszków, niż u starszych dzieci.

Jak zachęcić dzieci do zdrowej żywności?

Maluszki które jeszcze nie znają niezdrowych produktów, takich jak fast foody, słodycze i słone przekąski, chętnie jedzą zdrowe obiady a także próbują różnych warzyw i owoców. Zdrowa żywność jest dla nich czymś zupełnie naturalnym i wcale nie trzeba ich do niej zachęcać! Z kolei dzieci, które zdążyły poznać niezdrowe jedzenie z dużą ilością tłuszczu, soli i cukru, będą z niechęcią patrzyć na naturalne produkty i zdrowe posiłki. Takie dzieci trudniej będzie przekonać, że zdrowa żywność jest lepsza. Pokazywanie im różnorodnych produktów i spożywanie wspólnie zdrowych posiłków jest szansą na to, żeby zaczęły odżywiać się lepiej.

Gotowanie z dziećmi

Innym sposobem na zachęcenie dziecka do zdrowego jedzenia jest przyrządzanie posiłków razem z nim. Małe dzieci chętnie angażują się w takie czynności. Wystarczy, że będą miały do wykonania drobne zadania, a ich radość będzie ogromna. Posiłki przyrządzone wspólnie z rodzicami dzieci chętniej będą spożywały. To sprytna sztuczka, stosowana przez wielu rodziców pragnących zachęcić dzieci do jedzenia.