SEROPEDIA

Mamy już 2866 serów

Skarbiec wiedzy na temat sera, z którego możesz korzystać i który możesz razem z nami współtworzyć. Dodając opisy serów możesz zbierać punkty i wymieniać je na nagrody!

Znasz ciekawy opis - dodaj ser

Ser Délice Winzer

  • Ser Délice Winzer Ser Délice Winzer
  • Ser Délice Winzer Ser Délice Winzer
  • Ser Délice Winzer Ser Délice Winzer
Wygląd i konsystencja:
Jest to ser półtwardy z pasteryzowanego mleka krowiego. W czasie dojrzewania jest regularnie obmywany białym winem deserowym. Dojrzewa od 5 do 7 miesięcy. Młody ser jest jasnożółty, kruchy, z rozproszonymi oczkami, natomiast bardziej dojrzały jest jędrny i złotożółty. Pokryty jest skórą czarnego wosku, która chroni ser przed wysychaniem. Zawartość tluszczu:49%

Smak i zapach:
Ma zaskakująco orzechowy i słodko-owocowy smak-to w wyniku obmywania słodkim winem. Stąd część jego nazwy, jak niemieckie słowo Winzer (oznacza producenta). Pachnie torfem.

Pochodzenie:

Délice Winzer to ser wyprodukowany przez firmę Emmi, w Lucernie w Szwajcarii. Jest sprzedawany w formie koła o 28 do 30 cm. średnicy 11 cm. i wadze 7.1 kg. Jest także sprzedawany w pakowanych próżniowo trójkątne kliny, które są szczególnie polecane są dla deski serów.

Podawanie:
Nadaje się na deskę serów, do grillowania.na przekąski i kanapki,jako dodatek do zup.. Dobrze smakuje z winemSyrah lub Sauvignon Blanc.
Podobne sery:

Tagi

  •  
Przepisy na dania z serem - znajdź przepis