SEROPEDIA

Mamy już 2866 serów

Skarbiec wiedzy na temat sera, z którego możesz korzystać i który możesz razem z nami współtworzyć. Dodając opisy serów możesz zbierać punkty i wymieniać je na nagrody!

Znasz ciekawy opis - dodaj ser

Ser Bazzotto

  • Ser Bazzotto Ser Bazzotto
Wygląd i konsystencja:
Bazzotto to twardy ser o białym kolorze, może posiadać bardzo małe otwory. Skorupa jest jasno-brązowa (mniej lub bardziej intensywne). Posiada okrągły lub cylindryczny kształt o średnicy 20 cm. Pojedyncze formy sera zwykle ważą od 1 do 3 kg.

Komponenty i wytwarzanie:
Surowe, świeże mleko poddawane jest filtracji a następnie dodawana jest płynną podpuszczka. W ciągu 20-30 minut, mleko krzepnie. Po tym czasie zsiadłe mleko ulega pierwszemu, ręcznemu podziałowi na małe cząstki, a następnie pozostawione na kilka minut. Po czym ser umieszczany jest w formach i dłońmi odciska się nadmiar serwatki. Solenie dokonywane jest na sucho co dwa dni podczas dojrzewania sera . Ciągu ostatnich 48 godzin, ser jest parzony w gotowanej serwatce przez kilka minut, a następnie osuszany suchą szmatką z bawełny. Po 20 dniach dojrzewania sera o nazwie " Bazzotto" jest gotowy i oznacza, że ser nie jest "ani twardy, ani miękki".

Pochodzenie:
Ser ten znany jest również pod innymi nazwami: Barzotto lub Bagiotto z Marche lub Cheese Senigallia. Jego nazwa oznacza w rzeczywistości "ani świeże, ani stare" lub "ani twardy ani miękki"
Bazzotto jest produkowany w Marches, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów Fano i Senigallia.
Podobne sery:

Tagi

  •  

Zobacz także:

Przepisy na dania z serem - znajdź przepis