SEROPEDIA

Mamy już 2866 serów

Skarbiec wiedzy na temat sera, z którego możesz korzystać i który możesz razem z nami współtworzyć. Dodając opisy serów możesz zbierać punkty i wymieniać je na nagrody!

Znasz ciekawy opis - dodaj ser

Ser Amarelo da Beira Baixa

  • Ser Amarelo da Beira Baixa Ser Amarelo da Beira Baixa
  • Ser Amarelo da Beira Baixa Ser Amarelo da Beira Baixa
  • Ser Amarelo da Beira Baixa Ser Amarelo da Beira Baixa
  • Ser Amarelo da Beira Baixa Ser Amarelo da Beira Baixa
Wygląd i konsystencja:
Ser Amarelo da Beira Baixa ma żółtawe, oleiste wnętrze, a w nim małe, nieregularne otwory. Tekstury jego wahają się od półmiękkich do twardych. Kształt jest cylindryczny, o średnicy około 14cm i wysokości 5cm. Jego średnia waga wynosi 800g.

Komponenty i wytwarzanie:

Amarelo da Beira Baixa jest serem z dodatkiem mleka owczego i koziego. Zawiera zwierzęca podpuszczkę. Dojrzewa od 40 do 90 dni. Roczna produkcja wynosi około 300 ton.

Smak i zapach:

Charakteryzuje go pikantny, ziemisty smak z kwaśnym zakończeniem i odrobiną goryczy na finiszu.

Pochodzenie:

Amarelo da Beira Baixa wywodzi się z Portugalii, z regionu Beira Baixa. Amarello zwany jest także żółtym serem. Ser jest produkowany w okręgach Castelo Branco, Belmonte, Fundão, Castelo Branco, Idanha-a-Nova, Proença-a-Nova, Vila de Rei, Sertã, Castelo Branco, Oleiros i Covilhã.

Podawanie:

Często podawany z porto. Ziemisty smakach mleka ujawnia się w połączeniu z Pinot Noir lub innym dowolnym czerwonym winem. Można spożywać go jako deser, lub jako przekąska z dodatkiem chleba. Powinien być przechowywany w temperaturze między 0℃ a 10℃, w czystym miejscu.Zalecane, aby spróbować łączenia da Beira Baixa Amarelo z ulubionym winem, a wyniki mogą być zaskakujące w swojej zdolności do podkreślenia ukrytych walorów smakowych.

Tagi

  •  
Przepisy na dania z serem - znajdź przepis