SEROPEDIA

Mamy już 2866 serów

Skarbiec wiedzy na temat sera, z którego możesz korzystać i który możesz razem z nami współtworzyć. Dodając opisy serów możesz zbierać punkty i wymieniać je na nagrody!

Znasz ciekawy opis - dodaj ser

Ser Accasciato

  • Ser Accasciato Ser Accasciato
  • Ser Accasciato Ser Accasciato
Komponenty i wytwarzanie
Accasciato to ser produkowany z mieszanki krowiego i owczego mleka na bazie wegatariańskiej podpuszczki. Ser jest wytwarzany od stycznia do późnej wiosny, ale bywa tez robiony latem. Nazwa "Accasciato" oznacza "upadł", bo ser pod wpływem wstrząsu rozpada się na mniejsze kawałeczki.

Wygląd i konsystencja:
Accasciato występuje w dwóch odmianach, które różnią się długością dojrzewania. Młody ser jest półmiękki i łagodny, a starszy staje się twardy, zwięzły i poprzerastany szlachetną pleśnią.Wtrabiany jest w kształcie dysku o wadze 1-1,5kg. Skórka lekko porowata, wnętrze sera jest mleczno białe.

Smak i zapach:
Ser charakteryzuje się kremowo-pikantnym smakiem. Młody ser jest bardzo łagodny w smaku.

Podawanie:

Ser może być spożywany świeży, lub odstawiony do dojrzewania na ok 40-60 dni. Świetnie sprawdza się jako przekąska jedzona ze świeżymi winogronami lub figami. Doskonale pasuje do dań na ciepło, jako składnik zapiekanek oraz dań z warzywami, makronem i mięsem.

Tagi

  •  

Zobacz także:

Przepisy na dania z serem - znajdź przepis