Jak zapewnić sobie stały dostęp do wody gazowanej?

Jak zapewnić sobie stały dostęp do wody gazowanej?

28 listopada 2012 Wyłączono przez Piotr

Choć wydawać się może, że woda gazowana jest możliwa do kupienia tylko w butelkach, a w inny sposób nie da się jej zdobyć, to nie jest to prawda. Dla osób, które preferują pić wodę taką, jaką posiadamy w domu, zamiast kupować butelkowaną, może się spodobać automat do gazowania wody. Ponieważ domowa woda gazowana jest lepsza niż ta ze sklepu, a przede wszystkim jest zawsze dostępna.

Czy domowa woda gazowana jest lepsza od tej w sklepach?

Trzeba tutaj zaznaczyć, że sporo tutaj zależy. Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę, skąd czerpiemy wodę, jeśli np. mieszkamy w Krakowie i posiadamy dostęp do wody miejskiej, to nie ma powodu kupować wody w sklepie. Prosta inwestycja w dzbanek z filtrem do wody wystarczy, żeby w Krakowie zapewnić sobie czystą wodę. Często zdarza się, że sklepowe wody, są brane ze źródeł ogólnie dostępnych i tak naprawdę nie różnią się jakością od kranówy. Jednak najpierw trzeba sprawdzić, czy woda ze źródła, z którego korzystamy, jest zdatna do picia, jeśli tak, to możemy jej używać do woli.

Nie oznacza to jednak, że woda z kranu jest zawsze lepsza, istnieją specjalne wody, które swoją jakością są kategorie wyżej. Jeśli jednak rozmawiamy o prostych wodach z półek sklepowych, to nie różnią się one zazwyczaj od kranówki. Dlatego, jeśli kupujemy wodę w sklepach, to lepiej po prostu kupić filtry do wody i filtrować wodę miejską.

Czym różni się dobra woda od złej wody?

W przeciwieństwie do dobrej wody większość tych dostępnych w sklepach posiada niski poziom zmineralizowania, przez co może negatywnie wpłynąć na nasz organizm. Woda miejska natomiast w wielu miejscach posiada poziom zmineralizowania na dobrym poziomie, przez co jakościowo jest lepsza od wody butelkowanej i sprzedawanej w sklepach. Jeśli urząd miasta stwierdzi, że woda w mieście jest zdatna do picia, to możemy być pewni domowa woda gazowana, którą sobie zrobimy, będzie jakościowo lepsza niż większość wód w sklepach. Dbając o zdrowie swoje i innych, powinniśmy spożywać tylko wodę o odpowiednim dla nas poziomem zmineralizowania, nie za dużym i nie za małym.