Gdzie można dobrać odpowiednie wkładki na płaskostopie poprzeczne?

Gdzie można dobrać odpowiednie wkładki na płaskostopie poprzeczne?

20 listopada 2018 Wyłączono przez Piotr

Pacjenci, którzy cierpią na płaskostopie poprzeczne powinni pozostawać pod kontrola ortopedy. Jest to bowiem wada postawy, którą można wyleczyć skutecznie. Lekarze zalecają zawsze odpowiednie wkładki na płaskostopie poprzeczne, które wymuszają odpowiednią postawę stopy, nie rozleniwiając jej jednocześnie. Dzięki takiej stymulacji, stopa szybciej wraca do właściwej pozycji. Takie wkładki noszą zarówno dzieci, jak i dorośli pacjenci, u których wada może pojawić się w każdym momencie życia. Poza samymi wkładkami, warto też włączyć odpowiednie ćwiczenia, które wzmocnią powięzi i więzadła i sprawią, że stopy szybciej wrócą do swojej prawidłowej pozycji.

Dobre wkładki na płaskostopie poprzeczne – tylko na zamówienie

Gwarancją tego, że wkładki faktycznie przyniosą efekt, jest ich odpowiednie dopasowanie. Nie należy kupować gotowych wkładek, ponieważ każda stopa jest inna. Jak wygląda dopasowanie wkładek?

  • specjalista bada stopy i wykonuje ich odcisk,
  • stopy badane są również na sprzęcie komputerowym, który dokonuje szczegółowych pomiarów,
  • wkładki wykonywane są ręcznie ze skóry naturalnej lub innych materiałów.

Polecamy zapoznać się z ofertą: https://fororto.pl/wkladki-na-plaskostopie-poprzeczne/

W taki sposób dopasowane wkładki na płaskostopie poprzeczne to gwarancja sukcesu. Trzeba tylko nosić je jak najczęściej.

Jak dopasować obuwie, kiedy pojawia się płaskostopie? Osoby cierpiące z powodu tej wady, powinny szczególną uwagę poświęcić doborowi obuwia. Na pewno musi mieć ono dobry rozmiar, co jest kluczowe. Poza tym, najlepiej wybierać buty na niewielkim, szerokim obcasie oraz miękkiej i elastycznej podeszwie. Jeśli to możliwe, warto postawić na buty, które odpowiednio stabilizują piętę oraz kostkę.