Estetyka intymnych części ciała

Estetyka intymnych części ciała

28 listopada 2014 Wyłączono przez Piotr

Wygląd narządów płciowych u kobiet był poprzez lata tematem tabu. Na szczęście to się zmienia nawet w Polsce. Tak naprawdę przecież jest to temat medyczny taki sam jak inne i bardzo mocno związany z zadowoleniem z życia seksualnego. Nie bez powodu, więc coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi takie jak korekcja warg sromowych. Co dzięki temu można osiągnąć? Przede wszystkim lepsze proporcje i ładniejszy wygląd intymnych części ciała. Dzięki temu wiele kobiet zdołało się uporać nawet z depresją lub nerwicą. To może być przecież jedna z ważniejszych kwestii w naszym codziennym funkcjonowaniu. Poza tym oczywiście takie zabiegi czasami są zalecane przez lekarzy lub psychologów.

Przyczyny wykonywania korekcji warg sromowych

Warto też oczywiście zastanowić się w ogóle nad przyczynami zapotrzebowania na tego rodzaju zabiegi. W pierwszym odruchu dochodzimy do wniosku, że chodzi tylko i wyłącznie o kobiece fanaberie spowodowane niezadowoleniem z własnej intymnej estetyki, co przekłada się nawet na dysfunkcje w relacjach z partnerem. Oczywiście jest to prawidłowe rozumowanie, ale jest druga sfera w kontekście genezy przeprowadzania takich zabiegów. Otóż korekcja warg sromowych czasami jest zlecana przez lekarzy, nawet w przypadku osób bardzo młodych. Nie jest to przecież niczyją winą, a może być spowodowane względami genetycznymi, że wargi sromowe po prostu są nad wyraz nieestetyczne. Mogą być niesymetryczne lub po prostu zbyt duże.

W jakiej sytuacji zdecydować się na zabieg?

Najlepiej też odpowiedzieć sobie po prostu na kilka pytań. Jeżeli odpowiedzi będą twierdzące, to wiemy, że trzeba przeprowadzić taki zabieg. Na pewno, więc powinien być on rekomendowany, gdy odczuwasz dyskomfort podczas jazdy na rowerze lub innych zwykłych aktywności. Może to być również ból i nawracające podrażnienia. Innym powodem jest właśnie pogorszenie doznań seksualnych. To wynikać może z deformacji albo wspomnianej asymetrii warg sromowych. Zwykle wszystkie te dysfunkcje po zabiegu już nie występują.