Dlaczego warto zdecydować się na kostkę brukową do swojego ogrodu?

Dlaczego warto zdecydować się na kostkę brukową do swojego ogrodu?

23 marca 2022 Wyłączono przez Piotr

Piękny i zadbany ogród to zawsze wizytówka, która wiele mówi o właścicielach domu. Ważne, aby był on również bezpieczny dla użytkowników, dlatego projektując ogrody myśli się również o funkcjonalnym oświetleniu oraz odpowiednim wykończeniu chodników, ścieżek i podjazdów. Idealnym rozwiązaniem do każdego ogrodu jest kostka brukowa, z uwagi na jej niewątpliwą trwałość i odporność. Kostka nie niszczy się i nie łamie podczas normalnego użytkowania, nie szkodzi jej mróz, ani wilgoć. Jeśli jest dobrze i profesjonalnie położona, może służyć przez wiele lat. Sporą zaletą jest również to, że kostkę brukową można łatwo i skutecznie czyścić, na przykład przy pomocy myjki ciśnieniowej. Po takim zabiegu zwykle prezentuje się jak nowa.

 

Gardenpartner.pl i inne firmy oferujące profesjonalne układanie kostki

Jeśli chcemy w swoim ogrodzie położyć kostkę brukową, zdecydowanie powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która dysponuje odpowiednim sprzętem. Kluczowe jest bowiem odpowiednie przygotowanie i utwardzenie podłoża, aby kostka nie zapadała się i nie rozjeżdżała, nawet po dużym deszczu i pod sporym ciężarem. Układanie kostki brukowej wymaga precyzji, a można z niej układać przepiękne mozaiki i kształty. Usługodawcy tacy jak gardenpartner.pl oferują szeroki wybór kształtów i kolorów, dzięki czemu kostka brukowa może zostać dopasowana w indywidualny sposób.

 

Gdzie warto położyć kostkę w ogrodzie?

Nie ma się co oszukiwać – kostka brukowa nie jest tania, a jej montaż również do najtańszych nie należy. Nie trzeba jej więc układać wszędzie. Fragmenty podjazdu można wysypać odpowiednim żwirem lub kamieniami. Kostkę zdecydowanie warto jest ułożyć przy domu, w miejscach po których poruszamy się pieszo. Można z niej wytyczyć chodniczek lub ścieżki, po których dostaniemy się w wybrane miejsca. Wiele osób kostką wykłada również schody, czy taras, co jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. Kostka sprawdzi się też przy garażu i na podjazdach. Ważne, aby dbać o nią i nie dopuścić do porastania mchem, ani inną roślinnością, ponieważ oczyszczenie jej może okazać się dość problematyczne.