Ciąża a problemy ze snem

Ciąża a problemy ze snem

28 listopada 2013 Wyłączono przez Piotr

Nie jest niczym dziwnym, że osoby w dzisiejszych czasach mają problemy ze snem. Jest to spowodowane bardzo często faktem wiecznego stresu albo nieprawidłowej diety. Rzadko jednak porusza się problemy ze snem w ciąży, które ma 50% kobiet.

Dlaczego problemy ze snem w ciąży są takie częste?

Ciąża jest okresem, gdzie każda kobieta przechodzi poważne zmiany w organizmie. Powoduje to poważne problemy np. w funkcjonowaniu układu hormonalnego, co w konsekwencji może przekładać się na natężenie przeżyć emocjonalnych. Nie ma osoby na świecie, która ze względu na emocje nie mogła zasnąć, czy to chodziło o zbliżający się egzamin, czy też jakieś stresujące spotkanie. Podczas ciąży pojawia się problem, że stany emocjonalne, które przeżywamy, stają się o wiele bardziej intensywne, przez co też problemy ze snem stają się wiele częstsze.

Trzeba też tutaj zaznaczyć, że sama ciąża jest wymagająca nie tylko ze względów czysto biologicznych. Matka przyszłego dziecka może czuć się przytłoczona nagłymi zmianami w życiu oraz wciąż zbliżającym się faktem posiadania dziecka. Konsekwencją tego wszystkiego mogą być właśnie problemy ze snem. Problem pojawia się taki, że nie można wtedy przyjmować leków, a co za tym idzie, ciężej sobie ze wszystkim poradzić. Więcej o tych problemach na https://terapiabezsennosci.pl/problemy-ze-snem-w-ciazy/, które zostały dokładnie omówione przez doświadczonych specjalistów.

Pojawia się też kwestia diety, która często niestety jest zaniedbywana. Podczas ciąży organizm dużo szybciej się przemęcza i potrzebuje od nas więcej zbilansowanych potraw. Niestety, ludzie często to ignorują, co może być też przykładać się do tak dużego procenta bezsenności wśród kobiet w ciąży.

W jaki sposób zaradzić bezsenności w ciąży?

Po pierwsze bardzo ważne jest wsparcie ludzi w tym ciężkim czasie. Jeśli jednak problemy ze snem w ciąży są dla nas zbyt ciężkie i regularne, powinniśmy jak najszybciej udać się na terapię. Często odpowiedni psycholog potrafi wykazać, dlaczego nie możemy spać i szybko pomoże nam z naszym problemem. Istnieją terapie specjalnie tworzone dla kobiet w ciąży, które cierpią na bezsenność. Dlatego nie musimy się aż tak martwić, jeśli znajdziemy odpowiedniego specjalistę, to na pewno szybko pozbędziemy się niedogodności.