Jak zapewnić sobie stały dostęp do wody gazowanej?

Choć wydawać się może, że woda gazowana jest możliwa do kupienia tylko w butelkach, a w inny sposób nie da się jej zdobyć, to nie jest to prawda. Dla osób, które preferują pić wodę taką, jaką posiadamy w domu, zamiast kupować butelkowaną, może się spodobać automat do gazowania wody. Ponieważ domowa woda gazowana jest lepsza niż ta ze sklepu, a przede wszystkim jest zawsze dostępna.

Czy domowa woda gazowana jest lepsza od tej w sklepach?

Trzeba tutaj zaznaczyć, że sporo tutaj zależy. Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę, skąd czerpiemy wodę, jeśli np. mieszkamy w Krakowie i posiadamy dostęp do wody miejskiej, to nie ma powodu kupować wody w sklepie. Prosta inwestycja w dzbanek z filtrem do wody wystarczy, żeby w Krakowie zapewnić sobie czystą wodę. Często zdarza się, że sklepowe wody, są brane ze źródeł ogólnie dostępnych i tak naprawdę nie różnią się jakością od kranówy. Jednak najpierw trzeba sprawdzić, czy woda ze źródła, z którego korzystamy, jest zdatna do picia, jeśli tak, to możemy jej używać do woli.

Nie oznacza to jednak, że woda z kranu jest zawsze lepsza, istnieją specjalne wody, które swoją jakością są kategorie wyżej. Jeśli jednak rozmawiamy o prostych wodach z półek sklepowych, to nie różnią się one zazwyczaj od kranówki. Dlatego, jeśli kupujemy wodę w sklepach, to lepiej po prostu kupić filtry do wody i filtrować wodę miejską. Jedną z firm dostarczających urządzenia do gazowania wody jest SodaStream, o której poczytacie na https://sodastream.pl/o-nas/.

Czym różni się dobra woda od złej wody?

W przeciwieństwie do dobrej wody większość tych dostępnych w sklepach posiada niski poziom zmineralizowania, przez co może negatywnie wpłynąć na nasz organizm. Woda miejska natomiast w wielu miejscach posiada poziom zmineralizowania na dobrym poziomie, przez co jakościowo jest lepsza od wody butelkowanej i sprzedawanej w sklepach. Jeśli urząd miasta stwierdzi, że woda w mieście jest zdatna do picia, to możemy być pewni domowa woda gazowana, którą sobie zrobimy, będzie jakościowo lepsza niż większość wód w sklepach. Dbając o zdrowie swoje i innych, powinniśmy spożywać tylko wodę o odpowiednim dla nas poziomem zmineralizowania, nie za dużym i nie za małym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *