Forum

Mamy już 12140 zarejestrowanych użytkowników

Mamy 508 tematy na forum.
Ostatnio zarejestrował(a) się czegie1
Przywitaj się z nią / nim!

Nowy wątek - załóż

Przepisy serowe / a może by tak przetwory na zimę

Autor Treść posta
martam1

Liczba postów: 107

Post opublikowany 2010-09-24 11:19:23

Witam wszystkim może w tym wątku podzielimy się na przepisy do słoiczków. Dostałam dość dużo patisonów i nie mam pojęcia co się z nimi robi:)
Cytuj Zgłoś do moderacji
eluchap

Liczba postów: 16

Post opublikowany 2010-09-24 15:28:42

Ja też mam trochę zapasów na zimę głownie ogórki, sałatki i dżemy.
Cytuj Zgłoś do moderacji
martam1

Post opublikowany 2010-09-25 13:05:10

ja staram się wsadzić do słoika co tylko się da:) w tym roku był eksperyment z nektarynkami i papryczkami peperoni:)
Cytuj Zgłoś do moderacji
AnUcHnA17

Liczba postów: 3376

Post opublikowany 2010-09-25 13:14:42

u mnie co roku tradycyjnie zaprawy tylko określone: wiśnie drążone w kompocie, grzybki marynowane, papryka w occie i ogórki, ogórki kiszone i buraczki. nic więcej nie robię w słoikach bo poprostu nikt tego nie lubi i nie chce jeść. szkoda roboty. niektórych rzeczy nie opłaca sięzaprawiać ponieważ soki są w teraz tak tanie w sklepach że kompot nie koniecznie się przyda... szkoda czasu i energii.
Cytuj Zgłoś do moderacji
martam1

Post opublikowany 2010-09-28 10:05:17

Wczoraj robiłam mus jabłkowo-gruszkowy:)
Cytuj Zgłoś do moderacji
martam1

Post opublikowany 2010-09-28 10:06:40

Mam tyle jabłek i gruszek w ogrodzie że nie wiem co z nimi jeszcze zrobić, już mam musy i owoce suszone, ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
Cytuj Zgłoś do moderacji
pewa

Liczba postów: 522

Post opublikowany 2010-09-28 10:08:59

Autor: martam1
Mam tyle jabłek i gruszek w ogrodzie że nie wiem co z nimi jeszcze zrobić, już mam musy i owoce suszone, ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Hej Marta, tu Ewa. Może sok z jabłek? Jeśli masz sokownik...

Cytuj Zgłoś do moderacji
pewa

Post opublikowany 2010-09-28 10:09:38

Autor: pewa

Musy jabłkowo-gruszkowe? :)
Cytuj Zgłoś do moderacji
pewa

Post opublikowany 2010-09-28 10:10:36

'Przepraszam za powtórki:(. Powinnam przejrzeć cały wątek...

Cytuj Zgłoś do moderacji
martam1

Post opublikowany 2010-09-28 10:12:26

kurcze właśnie nie mam, ale chyba sobie sprawie bo to super rzecz:)

Cytuj Zgłoś do moderacji
martam1

Post opublikowany 2010-09-28 10:13:21

Ewa a czy takie soki można przechować przez zimę?
Cytuj Zgłoś do moderacji
pewa

Post opublikowany 2010-09-28 10:27:48

Wiesz, Marta, myślę, że tak. W sumie dodajesz do tych jabłek cukier... Na próbę możesz zrobić kilka soków, jeden słoik zostawić na kilka miesięcy, a resztę wypijać wcześniej. Zobaczysz, czy przetrwał kilka miesięcy.

Cytuj Zgłoś do moderacji
pewa

Post opublikowany 2010-09-28 10:33:29

kurcze właśnie nie mam, ale chyba sobie sprawie bo to super rzecz:)

Super rzecz, potwierdzam. Ja wprawdzie jeszcze nie mam, ale moja mama ma i namiętnie w takch porach wykorzystuje. Jak sie ma owoce, to taki sok jak znalazł na zimę i nie tylko.

Cytuj Zgłoś do moderacji
pewa

Post opublikowany 2010-09-28 10:34:15

Kiedyś z męzem robiliśmy sok wiśniowy, to nie przetrwał lata, bo  tak nam posmakował:).
Cytuj Zgłoś do moderacji
jo65jo

Liczba postów: 9521

Post opublikowany 2010-09-28 10:47:01

Witam wszystkim może w tym wątku podzielimy się na przepisy do słoiczków. Dostałam dość dużo patisonów i nie mam pojęcia co się z nimi robi:)

ja własnie mam sporo...cukin/kabaczków...

w zeszłym roku tez miałam i...patisony również...

zrobiłam w słoiczkach (jak małe/młode to bez obierania) tak samo w zalewie jak ogórki konserwowe...całkiem dobre, tylko za długo nie gotować

Cytuj Zgłoś do moderacji
jo65jo

Post opublikowany 2010-09-28 10:49:35

Autor: AnUcHnA17
u mnie co roku tradycyjnie zaprawy tylko określone: wiśnie drążone w kompocie, grzybki marynowane, papryka w occie i ogórki, ogórki kiszone i buraczki. nic więcej nie robię w słoikach bo poprostu nikt tego nie lubi i nie chce jeść. szkoda roboty. niektórych rzeczy nie opłaca sięzaprawiać ponieważ soki są w teraz tak tanie w sklepach że kompot nie koniecznie się przyda... szkoda czasu i energii.

kompoty odpadają :))

w tym roku nie mam problemu z przetworami...po prostu zero owoców-klęska nieurodzaju!  ale jak miałam owoce (śliwki, wiśnie) smażyłam na powidła...niby nie tak duzo a i tak zostaja z roku na rok...jeszcze cos zostało to i dobrze...bo w tym roku nie będzie

Cytuj Zgłoś do moderacji
jo65jo

Post opublikowany 2010-09-28 10:51:40

zazdroszczę urodzaju owoców!:)))

u mnie:  zero jabłek, a gruszek...5 SZTUK! :(

kleska całkowita...

Cytuj Zgłoś do moderacji
jo65jo

Post opublikowany 2010-09-28 10:56:10

Co do soków to...przez dwa lata (jak tylko zdobyłam przepis) robiłam soki z aronii...smakowały wszystkim...ale potem juz sie troche znudziły i zostawały...poza tym u mnie brak miejsca na tekie rzeczy jak przetwory...musze gdzieś upychać, a potem nie chce sie siegać, albo zapomne co jest, bo nie widzę:)))

chyba, że będzie mi żal owoców aroniii, bo te akurat zawsze co roku są i jeszcze zrobię chociaz troche tego soku...

a po zrywaniu aronii, płukaniu jej ręce są fioletowo-sine!!!:)

Cytuj Zgłoś do moderacji
pewa

Post opublikowany 2010-09-28 10:58:36

Autor: jo65jo
zrobiłam w słoiczkach (jak małe/młode to bez obierania) tak samo w zalewie jak ogórki konserwowe...całkiem dobre, tylko za długo nie gotować

tak właśnie patisony w zalewie octowej sa rewelacyjne!!! Niestety nie mam patisonów... Aż chętka przyszła:).

Cytuj Zgłoś do moderacji
jo65jo

Post opublikowany 2010-09-28 11:07:19

Autor: jo65jo
tak właśnie patisony w zalewie octowej sa rewelacyjne!!! Niestety nie mam patisonów... Aż chętka przyszła:).

i w tym cały ambaras:))) Ci co nie maja chcieliby mieć, a ci co maja, nie wiedza co z tym zrobić...

:))

Cytuj Zgłoś do moderacji
Odpowiedz